آموزش آداب اجتماعی به کودک


یادگیری آداب معاشرت باعث می شود کودک احساسات دیگران را بهتر درک کند و به آنها اخترام بگدارد.این امر به فزایش اعتمادبنفس کودک کمک می نماید.والدین باید بدانند که هر گونه آموزش مرحله به مرحله انجام میگیرد.

سن مناسب آموزش آداب اجتماعی به کودک

کودک از بدو تولد ، با مشاهده رفتار مراقب،مادر و پدر خود رفتار شروع به یادگیری می کند.او از طریق پیروی از دستورات پدر و مادر، رفتار آنها را یاد می گیرد. والدین یا تعجب مشاهده میکنند که کودکشان چگونه کلمات ، عبارات یا بعضی از حرکات نامناسبشان را تقلید و تکرار می کنند.

خیلی بجا و مناسب هست که هر سال یک مهارت اجتماعی را به کودک آموزش دهیم. به عنوان مثال کودک درسه سالگی اتاق خود را مرتب کند. در چهار سالگی رباله ها را در سطل آشغال بریزد. در پنج سالگی در چیدن میز شام کمک نماید.

والدین می توانند به صورت گام به گام آموزش داده و بعد از تثبیت یک مهارت ، مهارت بعدی را آموزش دهند.

شروع رعایت آداب اولبه اجتماعی

آداب اولیه اجتماعی از پنج سالگی باید رعایت شود و تا سن ده سالگی به تعداد آن افروذه شود. زمانی که کودک به سن نوجوانی برسد،والدین از حسن رفتار فرزند خود به شگفتی می رسند.

کودک سه ساله میتواند :

هنگام گفتگو به مخاطب خود نگاه کند

سلام کند ، قبل و بعد ار غذا دست خود را بشوید

از وسایل روی میز برای میل کردن غذا استفاده نماید

از عبارات متشکرم و خواهش میکنم استفاده نماید …..)

وبه همین ترتیب هر سال میتوانند به مهارتهای اجتماعی کودک اضافه نماید.رکلیک کن

مهدرسش

 

 

 

مطالب علمی

آمورش مهارتبهترین پیش دبستانیبهترین سنبهترین مهدمهارت اجتماعی

1 دیدگاه

  • […] باید به فرزندانتان یادآور شوید که از همان ابتدای کودکی خاص هستند. به آنها بفهمانید که فردیت آنها باعث خاص بودنشان است.                           آنها را تشویق کنید فردیت خودشان را از طریق علایقشان کشف کنند. آنها را هم‌کلاسی‌ها یا دوستانشان مقایسه نکنید و برایشان توضیح دهید که بقیه آدمها هم خاص هستند اما نباید به خاطر خاص بودنشان به طور متفاوتی با آنها برخورد شود.بیشتر بخوانیم […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *