ضرورت آموزش پیش از دبستان


 ضرورت آموزش پیش از دبستان

✅ براساس یافته های روان شناسی و علوم تربیتی، سال های پیش از دبستان در رشد و تربیت کودکان نقش اساسی و تعیین کننده ای دارد.

در این دوران حساس و مهم، یادگیری کودکان عمیق تر، سریع تر و آسان تر انجام می شود. توانایی های آنان در جنبه های مختلف رشد شکوفا می شود و پایه های اصلی شخصیت آنها شکل می گیرد.

🔶 برهمین اساس بسیاری از پژوهشگران و سیاستگذاران امرآموزش، روی آموزش ها و آموزش مهارت های پیش دبستانی و دبستان تاکید دارند و از این بین تاکید ویژه آنها بر آموزش زبان (مادری) ریاضیات و مهارت های هوشی- هنری است.

🔶آنها معتقدند آموزش مهارت هایی چون آواشناسی کلمات (که عامل مهمی جهت شناسایی درست حروف و درنتیجه کلمات است)، آموزش اطلاعات عمومی و زبان دوم و آموزش های اجتماعی قبل از دبستان باعث دلزدگی از ورود به مدرسه و درنهایت افت شدید تحصیلی در میان دانش آموزان می شود

پژوهشگران معتقدند بروز ناهنجاری های رفتاری- آموزشی چون ناتوانی در درک مفاهیم آموزشی، بی قراری و شیطنت در کلاس، بیش فعالی،* بی نظمی در انجام تکالیف یا رفتارهای شخصی، فرار از مدرسه، تکرار پایه آموزشی (مردود شدن) و هر نوع عدم تعادل رفتاری- آموزشی ناشی از غفلت در آموزش صحیح در پایه پیش دبستانی است.

🔶 درحقیقت همه کودکان نیاز دارند تا پیش از ورود به مدرسه و یا بهتر بگویم ورود به اجتماع، آمادگی های لازم را کسب کرده و برای ورود به اجتماع حاضر شوند.

مطالعات نشان می دهد سرمایه گذاری صحیح در آموزش پایه پیش دبستانی و انتخاب برنامه آموزشی با کیفیت بالا نه تنها باعث :

_افزایش آمادگی و اشتیاق کودکان برای ورود به مدرسه و اجتماع می شود بلکه به صورت خاص

_تاثیر بسیار مثبتی بر کودکان متعلق به خانواده های متوسط، متوسط کم درآمد، کم درآمد و یا کودکانی که والدین آنها تحصیلات مناسب و بالایی ندارند- منظور تحصیلات دانشگاهی است- خواهد داشت.

👌پس آن دسته از والدینی که سوال می پرسند آیا پیش دبستان ضرورت داره یاخیر

باید بگویم بله حتی اگر در این شرایط بیماری بصورت مجازی برگزار شود زیراتدریس شماوالدین باتدریس معلم فرق میکند وکودک دچاردوگانگی خواهدشد. تدریس باید زیر نظر وهماهنگی معلم صورت گیرد..

⭕ والدین گرامی؛ آموزش پیش از دبستان برای هر کودکی نیاز محسوب میشود وآن را جدی بگیرید🙏

برگرفته از فریبا_مومیوند

مهدرسش🌱

مطالب علمی

آموزشآموزش کودکآموزش کودکانپیش دبستانروش آموزشضرورت آموزش کودککودک

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *